Materiały do edukacji zdalnej

  • Informacja dotycząca XXVI Regionalnego Konkursu Plastycznego i Recytatorskiego

    W dniu 20 maja 2020 roku o godzinie 10.00 odbędzie się kolejna edycja konkursu.

                                                                                                      Serdecznie zapraszamy

  • Informacja dotycząca XXVI Regionalnego Konkursu Plastycznego

  • Informacja dotycząca XXVI Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

  • Walentynki w internacie

  • Udział kl. 1 pdp w Festiwalu Piosenki Jurkowskiej

  • Prace plastyczne z konkursu "Moja biała zima 2020"

    KONKURS PLASTYCZNY

                       pt. „Biała zima”- Wyniki

      W dniu 29 stycznia 2020 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Biała zima”.

      Przewodnim tematem konkursu była zima. Zima to pora roku, która kojarzy nam się z chłodem - podobnie jak kolory, które w naturze pojawiają się wraz z nią. Sterylna biel, zimny błękit oraz surowy popiel to barwy zimy.

     Celami ogłoszonego konkursu było: przedstawienie różnymi środkami plastycznymi tego co się dzieje w świecie przyrody i ludzi kiedy jest zima, ukazanie piękna zimowej przyrody, rozwijanie wyobraźni i twórczego działania, przegląd różnorodnych technik plastycznych, wyzwalanie satysfakcji i radości płynącej z twórczości własnej oraz prezentacja prac na wystawie pokonkursowej.

     Komisja w składzie: Wiesława Lewandowska i Elżbieta Różańska, dokonała oceny prac i przyznała nagrody i wyróżnienia.

     

    Nagrody w kategorii prac zbiorowych otrzymali:

    I miejsce                  - Klasa VII- VIII b

    II miejsce                - Przedszkole

    III miejsce              - Klasa I PDP

     

    Nagrody w kategorii klas młodszych otrzymali:

    I miejsce                  - Mateusz Sucharzewski kl. IV b

    II miejsce                - Adrian Jung  kl. V b

    III miejsce              - Szymon Głąb kl. II b

     

    Nagrody w kategorii klas starszych otrzymali:

    I miejsce                  - Julia Zwierzchowska kl. I PDP

    II miejsce ex aequo   - Sandra Głowa kl. I ZSZ, Maciej Pruszkowski kl. III PDP

    III miejsce              -Magdalena Smułkowska

     

    Wyróżnienia otrzymali: D. Pudełek, K. Sosnowska, M. Leszko, M. Otulak, K. Moczulski,  O.Głowa, K. Baranowski, B. Taraszewska, D. Jachowski, Sz. Milczarek, P. Jaros.

                             

     Komisja dokonując oceny prac wzięła pod uwagę: zgodność pracy z tematem przewodnim, oryginalność, pomysłowość, dobór ciekawej techniki, poziom artystyczny i estetykę wykonania oraz samodzielność w wykonaniu pracy.

     

     Opiekun konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział i przygotowanie przepięknych prac plastycznych, które obejrzeć można na wystawie w budynku szkoły.

                                                  

                                                                     op. konkursu W. Lewandowska       

     

  • Karnawał w Jurkach

             "Bawmy się". Pod tym hasłem w dniu 28 stycznia 2020 roku w naszym internacie odbył się Bal Karnawałowy.

             Tego dnia świetlica internatu zamieniła się w salę balową.  Piękna dekoracja i miła atmosfera wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Uczniowie i kadra przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. Zabawa urozmaicana była konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani talonami na słodycze.

             Bal rozpoczął się korowodem w przygotowanych strojach karnawałowych i maskach. Kto znalazł identyczną maskę dumnie kroczył w rytmie muzyki. Wiele śmiechu było podczas zabaw: "Wyprawa do cyrku", "Taniec w gazetowych butach", "Gorący kartofel" czy "Taniec z balonami".             

    Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybraliśmy Króla i Królową balu, a także najciekawsze przebrania. Bogaty program  sprawił, że nikt się nie nudził.  Czas szybko upłynął w radosnej i kulturalnej atmosferze. Zabawa karnawałowa udała się. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Tego dnia nie brakowało emocji, radości i euforii. Wspólna zabawa wyzwoliła inwencję twórczą i pozwoliła bardziej zintegrować środowisko uczniowskie.

     

     

  • Wigilia szkolna

  • Mikołaj i wigilia

  • XXIV Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji - OSPAR

  • Kolędowanie w Jurkach

    Jest taki dzień tylko jeden raz do roku…

    Właśnie z powodu Tego szczególnego dnia – Wigilii Bożego Narodzenia odbyło się w  świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jurkach wspólne kolędowanie całej jurkowskiej rodziny: uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i zaproszonych gości.

    Uroczystość rozpoczął występ uczniów klasy Pani Joasi Basińskiej, która wspierana przez Panią Sylwię Wojciechowską przygotowała wraz z podopiecznymi zestaw pięknych, świątecznych utworów, które zostały zaprezentowane na przeglądzie piosenki OSPAR w Warszawie.

    Po ciepłych  i wzruszających życzeniach skierowanych przez Panią dyrektor – Monikę Mikołajczyk do zgromadzonych gości przyszedł czas na wspólne kolędowanie, które nauczycielki języka polskiego: Pani Monika Nerlo i Pani Kasia Pobocha ubogaciły krótkimi anegdotkami dotyczącymi śpiewanych kolęd.

    Na koniec wszyscy podzielili się opłatkiem i obdarzyli dobrym słowem życząc sobie nawzajem dobrych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy z nadzieją czekamy na nadchodzący tydzień i miłe chwile wśród bliskich. Mamy nadzieję na piękne prezenty ( i absolutnie żadnych rózg ) pod choinką. Wrócimy pełni sił, wypoczęci i gotowi do nauki w Nowym 2020 Roku, który będzie z pewnością baaaardzo dobry dla Nas i dla Was, czego Wam z serca życzymy !!!

    Wesołych Świąt !!!

  • Wycieczka do kina

    W dniu 10 grudnia 2019 roku uczniowie Szkoły Branżowej wyjechali na wycieczkę do kina w Jankach. Po przyjeździe, w oczekiwaniu na film, skorzystaliśmy z parku rozrywki, m. in. Symulatorów jazdy samochodem i motocyklem.  Następnie udaliśmy się na projekcje filmu pt. Jak poślubić milionera?”, który okazał się zabawną komedią romantyczną  w doborowej obsadzie. Po wyjściu z kina zaspokoiliśmy głód korzystając z restauramy. Po posiłku, dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

  • Rekolekcje adwentowe

    Dnia 10 grudnia 2019 roku w naszym Ośrodku odbyły się rekolekcje adwentowe. Mszę świętą i naukę do naszych uczniów wygłosił ojciec franciszkanin z Niepokalanowa. Młodzież miała okazję w tym dniu skorzystać z sakramentu pokuty, by dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

  • Szkolenia dla nauczycieli

    Jak co roku  nauczyciele naszego Ośrodka szkolą się. Serię szkoleń rozpoczęliśmy  22 i 23 listopada 2019 r. spotkaniami nt. ,,Szkolna Interwencja Profilaktyczna’’, które  przeprowadzone zostały przez J. Zubrzycką z ORE (Ośrodka  Rozwoju Edukacji). Pierwszego dnia  szkolenie miało formę teoretyczną, w drugim dniu uczestnicy mogli w praktyczny sposób nabyć umiejętności w zakresie radzenia sobie z zachowaniami ryzykownymi.

    Program szkolenia obejmował takie zagadnienia, jak: co robić, aby przyczynić się do zapobiegania podejmowanym przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych, jakim zachowaniom, zdarzeniom, sytuacjom warto w szkole zapobiegać i w jaki sposób, rodzaje zachowań ryzykownych, podział poziomów profilaktycznych, jak stworzyć dobry program profilaktyczny.

      Kolejne szkolenie nt.: ,,Uczenie samodzielności i tworzenie planów aktywności dla dzieci z autyzmem oraz z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu.” odbyło się 27.11.2019 r. Szkolenie przeprowadzone zostało  przez panią Annę Gawryluk. oligofrenopedagoga, neurologopedę, terapeutę wczesnego wspomagania rozwoju ,doradcę metodycznego  szkolnictwa specjalnego, integracyjnego oraz pomocy psychologiczno- pedagogicznej; eksperta  MEN ds. Pilotażu w województwie podlaskim „Podniesienie efektywności pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”, Lidera Zmian w obszarze kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi- certyfikat MEN, Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji, Koordynatora Sieci Współpracy i Samokształcenia, Lidera programu „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w środowisku rodzinnym” w województwie podlaskim- Ośrodek Rozwoju Edukacji.

      Celem szkolenia było nabycie przez uczestników umiejętności uczenia samodzielności oraz tworzenia planów aktywności wychowawczej i dydaktycznej w szczególności przeznaczonej  dla terapeutów / rodziców dzieci z autyzmem. Plan aktywności dnia ma na celu uporządkowanie czynności w ciągu dnia, szczególnie dla tych dzieci, które mają trudności w przystosowaniu się do zmian. Dzieci często potrzebują stałości, każda nieoczekiwana zmiana może powodować lęk, szczególnie u dzieci z autyzmem. Przewidywalność czynności w ciągu dnia daje często poczucie bezpieczeństwa w świecie, w domu, którego często dzieci nie rozumieją i inaczej odbierają świat swoimi zmysłami.

     

                                                                                                                                                         Opiekun WDN :  W. Lewandowska  

     

  • 05.12.2019

    Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

  • 03.12.2019

    Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

  • ANDRZEJKI 2019

    Andrzejkowy wieczór wróżb to czas zabawy dla dzieci i dorosłych. Była to ostatnia okazja do zabaw i tańców przed rozpoczynającym się 4-tygodniowym Adwentem. Uczestnicy mogli dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości, kim zostaną w dorosłym życiu, jakie posiadają zdolności i jak wykorzystają swoje umiejętności. Sprawdzili czy mają szczęście, poznali imiona przyszłych partnerów. Po kolacji wspólnie z wychowawcami bawili się przy dźwiękach muzyki. Spotkanie to obiecało nam dni piękne i los nowy oraz spełnienie najlepszych z wróżb w ten wieczór Andrzejkowy.

  • AKADEMIA Z OKAZJI 101 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

    14 listopada w naszym Ośrodku, jak co roku bardzo uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.101 rocznicę świętowaliśmy nieco inaczej niż zwykle. Miejscem naszego spotkania była świetlica szkolna pięknie i nastrojowo udekorowana w biało czerwone chorągiewki, kostki słomiane, lniane worki oraz świece. Nie był to zwyczajny apel z recytacją wierszy patriotycznych, ale „śpiewająca” lekcja historii. Pod koniec października wszystkie klasy w naszej szkole mogły wybrać sobie jedną z pieśni patriotycznych dotyczącą okresu walki o niepodległość. Wszyscy wywiązali się z tego zadania bez zarzutu. Mogliśmy wysłuchać takich utworów jak: „Siekiera, motyka” w wykonaniu najmłodszych uczestników – klasy I-III, którzy dodatkowo posiadali stroje rodem z filmu pt. „Zakazane piosenki”. Nie zabrakło również  takich pieśni jak:„ Piechota”, „Białe róże”, „O mój rozmarynie”, „Pieśni legionów” czy skocznej „Przybyli ułani”. Występy każdej klasy były przyjęte gromkimi brawami, ponieważ swoim śpiewem i odświętnym strojem  nasi uczniowie przybliżyli całej szkolnej społeczności te piękne pieśni patriotyczne oraz to, że walka o niepodległość naszej ojczyzny była trudna          i niejednokrotnie krwawa, ale pieśń na ustach naszych żołnierzy nigdy nie ustawała.

    Dodatkowo po prezentacji każdej piosenki pani Bożena Kocój zabierała nas w podróż w czasie, prezentując nam krótkie historyczne filmy animowane od zarania państwa polskiego do czasów współczesnych.

    Ten wspaniały koncert patriotyczny z pewnością dostarczył wszystkim wiele pozytywnych emocji i wzruszeń i na długo pozostanie  w naszej pamięci.

    Serdecznie dziękujemy organizatorom tej uroczystości- przede wszystkim pani Bożenie Kocój, Joannie Basińskiej oraz wszystkim wychowawcom                   i nauczycielom, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie dzieci                    i młodzieży.

  • JESIENNY SPACER PO WARSZAWIE

    W dniu 28 listopada 2019 roku uczniowie naszego Ośrodka odwiedzili stolicę, przespacerowali się Traktem Królewskim, a na koniec uczestniczyli w lekcji historii z Zamku Królewskim. W ten ciekawy
    i piękny sposób uczcili przypadające w grudniu swoje święto -  Dzień Osób Niepełnosprawnych.
    Wycieczka trwała zaledwie kilka godzin, ale obfitowała w niezapomniane wrażenia.
    Pierwszym punktem programu były odwiedziny Grobu Nieznanego Żołnierza i chwila zadumy w miejscu upamiętniającym tych, którzy zginęli w walce za wolność naszej ojczyzny na wielu bitewnych polach.
    Wzruszenia towarzyszyły im również pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Wszyscy patrzyli na monument – schody symbolizujące wejście do samolotu i myśleli o poległych w tej strasznej katastrofie.
    Z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego uczniowie wraz z opiekunami udali się pod pomnik człowieka – symbolu niepodległości odzyskanej przez Polskę w roku 1918. Tu, jeden z uczestników zwrócił uwagę na powagę i dostojność postaci Naczelnika oraz zauważył, że brakuje mu tylko jego ulubionej kasztanki.
    Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. Uczestnicy podziwiali piękne zabytkowe budowle, pokłonili się Adamowi Mickiewiczowi dumnie spoglądającemu z pomnika na Trakt Królewski, podziwiali pierwsze świąteczne dekoracje. Na dłużej zatrzymali się przy Kolumnie Zygmunta III Wazy, by podziwiać malowniczy Plac Zamkowy i panoramę Warszawy ze Stadionem Narodowym w tle.
    Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła jesienna Starówka i jej bogato zdobione kamieniczki. Odwiedzili Warszawską Syrenkę, dokonali zakupu pamiątek, a nawet zajrzeli do słynnych lokali Magdy Gessler.
    O godzinie 11.30 wszyscy udali się do Zamku Królewskiego, by tu, uczestniczyć w swoistej lekcji historii z udziałem przewodnika. Przenieśli się w czasy, kiedy miejsce to przeżywało okres największej świetności – okres panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego polskiego monarchy, sprawującego władzę od 1764 do abdykacji w 1795 roku. To dzięki niemu prastara siedziba władców polskich przekształcona została w reprezentacyjną rezydencję królewską.
    Uczestnicy wycieczki podziwiali piękne królewskie komnaty, sale związane z ważnymi wydarzeniami
    z historii Polski, z zaciekawieniem słuchali opowiadań przewodniczki o życiu prywatnym mieszkańców Zamku oraz ich udziale w życiu politycznym i kulturalnym Polski XXVIII wieku.
    Lekcja historii miała tytuł „Z wizytą u króla Stanisława Augusta” i zakończyła jesienny spacer po Warszawie dzieci i młodzieży naszego Ośrodka zorganizowany z okazji Święta Osób Niepełnosprawnych.

     

  • 27.11.2019

    Moduł Rok szk. 2019/20 został zmodyfikowany

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jurkach
    Jurki 32
    05-652 Pniewy
  • Sekretariat : abcde-portal@wp.pl
    (48) 668-64-16

    Internat : 503-745-138

    Administrator strony: Andrzej Chomiuk
    E-mail administratora strony: materialyjurki@gmail.com

Galeria zdjęć