W czwartek 24 października 2019r. miała miejsce wspaniała uroczystość. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jurkach obchodził 25-lecie nadania palcówce imienia Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej.
W wydarzeniu z ramienia organu prowadzącego, którym jest Powiat Grójecki uczestniczyły Wicestarosta Powiatu Grójeckiego Pani Jolanta Sitarek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Pani Barbara Orłowska. Obecni byli również Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak, przedstawiciel Mazowieckiego Kuratorium Oświaty-Delegatura w Radomiu Pani Monika Wasiłek Dróźdż., dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Karolewie Pani Beata Stępniewska oraz Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego z Niegowa szczególnie związane z SOSW w Jurkach. Siostry z tego zgromadzenia kierowały ośrodkiem w początkach jego działalności.
Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej . Przewodniczył jej specjalny gość bp Józef Zawitkowski, który 25 lat temu poświęcił sztandar szkoły i nadał imię Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, gdyż 25 lat temu to on przewodniczył uroczystości nadania imienia.
Kolejnym punktem wydarzenia był występ artystyczno-rozrywkowy młodzieży z ośrodka w ramach obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej – przedstawiający scenkę – skecz w szkolnych ławkach.
Dzień ten nie mógł odbyć się bez życzeń, gratulacji i upominków. Wicestarosta odczytała list gratulacyjny w imieniu własnym, Starosty Grójeckiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu, a następnie przekazała przygotowane przez Starostę upominki dla wychowanków w postaci piłek i słodyczy.
Tego dnia nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla swoich pracowników przygotowała dyrektor SOSW w Jurkach Monika Mikołajczyk.
Jeszcze raz życzymy całej społeczności SOSW w Jurkach entuzjazmu
i niesłabnącego zapału w tworzeniu ośrodka, który jest drugim domem rodzinnym dla wychowanków.
We wrześniu, w naszej placówce ogłoszony został konkurs plastyczny, którego celem było uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody oraz rozwijanie wyobraźni i twórczego działania. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy przedstawiającej jesienne owoce i warzywa, dowolną techniką.
W konkursie udział wzięło ponad 40 uczniów, którzy wykazali się dużą kreatywnością i zapałem twórczym, który zaowocował oryginalnymi pracami.
Jury dokonało oceny prac i postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:
W kategorii prac zbiorowych:
I miejsce - klasa I-III ab
II miejsce – klasa I PDP
II miejsce ex aequo – Przedszkole
Miejsca indywidualne otrzymali:
I miejsce
Patrycja Jaros
Adrian Jung
II miejsce
Marcin Dominiak
III miejsce
Małgorzata Otulak
Kacper Moczulski
Julia Zwierzchowska
Wyróżnienia:
K.Kępkowska, M.Leszko, K.Jachowski, W.Woźniak, W.Spólna, M.Pruszkowski, M.Smułkowska
29.10.2019r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.
Wystawę prac obejrzeć można w świetlicy szkoły
Zapraszamy
op. konkursu W.Lewandowska
9 października 2019 r. uczniowie i nauczyciele SOSW w Jurkach udali się do siedziby Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni, aby odebrać zestaw edukacyjny (gry edukacyjne i zabawki) przyznany Stowarzyszeniu Przyjaciół SOSW w Jurkach Radość dzieciom w ramach akcji ARiMR wspiera dzieci. Akcja zorganizowana została z okazji 25. rocznicy utworzenia Agencji. Adresatami wydarzenia były organizacje pozarządowe, prowadzące zorganizowane zajęcia dla dzieci na obszarach wiejskich i wiejsko-miejskich. W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli SOSW w Jurkach serdeczne podziękowania złożyli Kamila i Kacper, a także Krzyś, Szymon i Piotruś. Uroczystości przekazania zestawów edukacyjnych towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
A. Szymczak, J. Basińska, S. Wojciechowska
Ważna informacja
Planowany na 15.10.2019 konkurs plastyczny i recytatorski nie odbędzie się z przyczyn organizacyjnych. Zapraszamy w 2020 roku!
Prosimy na bieżąco śledzić informacje na naszej stronie internetowej.
Organizatorzy
Moduł Dokumenty szkolne - SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2019-2020 został zmodyfikowany
Rozpoczęcie roku szkolnego -
02.09.2019 (poniedziałek) o godz. 12.00
Jurki 2019-08-30
INFORMACJA
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jurkach informuje, że dnia 13.09.2019r (piątek) o godz. 12.00 odbędzie się zebranie
z rodzicami w celu:
Obecność rodziców obowiązkowa.
Z poważaniem
Wicedyrektor SOSW
w Jurkach
Katarzyna Dąbrowska
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
odbędzie się 19 czerwca 2019 r., o godz. 9.00
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień dziecka, spotkanie z absolwentami - 04.06.19.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JUŻ WIOSNA.
JUŻ WIOSNA
21 marca,w czwartek, pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy WIOSNĘ. Na początku wybrani uczniowie zanieśli do ogniska kukłę zimy. Po jej spaleniu , przy dźwiękach muzyki zawitała do nas WIOSNA. Poinformowała uczniów o radosnym czasie oczekiwania na zieleń i kolorowe kwiaty. Zaprosiła zebranych na pieczone kiełbaski, poczęstowała słodyczami. Wspólne biesiadowanie zakończył nadchodzący wieczór.
Organizatorzy
JUŻ WIOSNA
21 marca,w czwartek, pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy WIOSNĘ. Na początku wybrani uczniowie zanieśli do ogniska kukłę zimy. Po jej spaleniu , przy dźwiękach muzyki zawitała do nas WIOSNA. Poinformowała uczniów o radosnym czasie oczekiwania na zieleń i kolorowe kwiaty. Zaprosiła zebranych na pieczone kiełbaski, poczęstowała słodyczami. Wspólne biesiadowanie zakończył nadchodzący wieczór.
Organizatorzy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VII edycja Konkursu Historycznego ,,Żołnierze Wyklęci-troska o pamięć i cześć’’w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej w Jurkach.
Oszukani , porzuceni, nieugięci!
Opluwani, poniżeni i wyklęci!
Pozbawieni swoich domów, swojej ziemi!
Poszli walczyć, żeby zginąć, albo zmienić!
W dniu 11 marca 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im.Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej w Jurkach odbyła się VII edycja Konkursu Historycznego – Żołnierze Wyklęci – troska o pamięć i cześć.
Inicjatorem tak ważnego przedsięwzięcia zapisanego w kartach historii Polski jest Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Pan Stanisław Karczewski – który w tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością. W tej uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości : Wicemarszałka Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Pana Adama Bielana, szefa gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów , Posła na Sejm RP Pana Marka Suskiego, Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery, Mazowieckiego Kuratora Oświaty Pani Aureli Michałowskiej oraz Dyrektora Delegatury w Radomiu Pana Wojciecha Nalberskiego, Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Pana Krzysztofa Murawskiego, Naczelnika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Pani Danuty Pawlik , żołnierza Armii Krajowej-Mariana Kołomańskiego. W uroczystości wzięli udział również dowódca I Grójeckiego Ośrodka Radioelektrycznego- pułkownik Pan Andrzej Kozera oraz Dowódca 61 batalionu piechoty lekkiej VI Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Pan Janusz Ostrowski, |
|
komendant Powiatowy Policji w Grójcu Pan Robert Faryna.
Do udziału w uroczystości zaprosiliśmy Dyrektorów placówek kształcenia specjalnego – Panią Elżbietę Fałek – dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieści n.Pilicą oraz Panią Barbarę Tybiszewską – dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu.
Zaproszenie przyjęli również gospodarz uroczystości - Starosta Grójecki Pan Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Pani Jolanta Sitarek , członkowie Zarządu Powiatu Grójeckiego Pani Marzena Rosołowska, Pan Andrzej Zaręba oraz Pan Paweł Siennicki , Pan Janusz Karbowiak – przewodniczący Ray Powiatu oraz radni Powiatu Grójeckiego. Obecna była również Naczelnik Wydziału Edukacji Zdrowia i Promocji Powiatu Pani Barbara Orłowska.
Uroczystość rozpoczęła się ceremoniałem wojskowym . Złożono meldunek Marszałkowi Senatu, odegrano Hymn Państwowy i odczytano Apel Pamięci. Dyrektor Ośrodka Monika Mikołajczyk powitała wszystkich zaproszonych gości.
Po powitaniu odbyły się wystąpienia uczniów z placówek kształcenia specjalnego z prezentacjami multimedialnymi: Uczeń . Mateusz Lesiak – uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im.Św Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście n.Pilicą prezentacja pt.Lekcja historii’’, Sylwia Jaworska – uczennica Zespołu Szkół Specjalnych im.Ks.Jana Twardowskiego prezentacja pt. ,,Inka – Danuta Siedzikówna’’ , Kamil Adamiec – uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej w Jurkach prezentacja ,,Żołnierze Wyklęci’’.
Po przedstawieniu prezentacji przyszedł czas na wręczenie nagród. Każdy z uczestników otrzymał - nagrodę główną , którą jest wyjazd do Brukseli , ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka.Nagrody dla zwycięzców ufundował również Marszałek Senatu RP Pan Stanisław Karczewski , poseł na Sejm RP Pan Marek Suski, Mazowiecki Kurator Oświaty, Pan Andrzej Kozera – pułkownik, dowódca I Grójeckiego Ośrodka Radioelektrycznego oraz pułkownik Pan Janusz Ostrowski z 61 batalionu piechoty lekkiej VI Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej . Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy zebrani wsłuchali się w koncert patriotyczny przygotowany przez chór dziecięco-młodzieżowy i grupę teatralną z Tarczyna. Na zakończenie uroczystości podziękowaliśmy sponsorom – Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Wójtowi Gminy Pniewy Panu Ireneuszowi Szymczakowi.Dyrektor serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom i pracownikom SOSW w Jurkach za trud włożony w organizację uroczystości.
Do zobaczenia za rok.