Materiały do edukacji zdalnej

Warunki przyjęcia

Oferta edukacyjna SOSW w Jurkach

 

Oferta edukacyjna SOSW w Jurkach

SZANOWNI PAŃSTWO,

Dyrekcja SOSW w Jurkach ogłasza nabór dzieci i młodzieży na rok szkolny 2024/2025

 

- WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

wczesnym wspomaganiem rozwoju może być objęte każde dziecko od chwili wykrycia pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania do czasu podjęcia przez nie nauki w szkole podstawowej. Wsparciem objęta jest też rodzina dziecka.  

 

  - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

dla dzieci z upośledzeniem umysłowy stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, dzieciach ze sprzężonymi niepełnosprawnościami oraz z autyzmem, które wymagają szczególnych form opieki oraz pielęgnacji.


 

- SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

 klasy   I - III

 klasy  IV- VI

dla uczniów  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz  ze sprzężonymi  deficytami rozwojowymi;

 

- BRANŻOWA SZKOŁA SPECJALNA I STOPNIA

klasy I - III
dla uczniów  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi;
 

  w ZAWODACH:

KUCHARZ MAŁEJ GASTRONOMII
1. Uczniowie tego kierunku uczą się przyrządzania posiłków według określonych receptur zgodnych z wymogami racjonalnego żywienia. Oprócz   tego poznają sposoby zabezpieczenia żywności przed zepsuciem, wykonywania przetworów z owoców i jarzyn, wykonywania wyrobów garmażeryjnych, przygotowywania napojów, deserów, wyrobów cukierniczych ( ciasta, desery).

2. Po ukończeniu szkoły absolwenci mogą podjąć pracę w zakładach żywienia zbiorowego restauracjach, barach, jadłodajniach, stołówkach pracowniczych, szkolnych, szpitalach , sanatoriach.

3. Zajęcia odbywają się w nowocześnie wyposażonej pracowni gastronomicznej.

4. Praca w 6-8 osobowych grupach pozwala na indywidualizację pracy
z uczniem.

5. SOSW zapewnia odbycie praktyki zawodowej oraz bezpłatne podręczniki.

 

BLACHARZ SAMOCHODOWY

1. Uczniowie tego kierunku uczą się zawodu blacharz samochodowy w 3-letniej zasadniczej  szkole zawodowej przewiduje następujące przedmioty zawodowe: rysunek techniczny, budowa pojazdów samochodowych, technologia napraw blacharskich, techniczne podstawy zawodu, przedsiębiorczość i bezpieczeństwo pracy oraz zajęcia praktyczne.
2. Zadania zawodowe blacharza samochodowego obejmują wykonywanie prac produkcyjnych, remontowo-modernizacyjnych oraz usługowych w zakresie obróbki i kształtowania elementów z blach i profili kształtowych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, przy użyciu maszyn i specjalistycznych urządzeń oraz narzędzi ślusarskich i monterskich, ręcznych, z napędem mechanicznym z wykorzystaniem przyrządów kontrolno-pomiarowych.

3.Zajęcia praktyczne odbywają się w warsztatach szkolnych, dobrze wyposażonych, pod czujnym okiem nauczyciela praktycznej nauki zawodu.



- SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Szkoła ponadgimnazjalna dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną 
w stopniu umiarkowanym i znacznym nie rokujących podjęcia samodzielnej pracy zawodowej.

 Uczniowie w czasie 3 - letniej nauki w PdP wykonują prace z zakresu :
- gospodarstwa domowego: (sporządzanie i wydawanie posiłków, wykonywanie przetworów owocowo - warzywnych, pielęgnowanie roślin)
- szycia ręcznego,
- ogrodnictwa
- prac porządkowych

Uczniowie PdP zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne w codziennym funkcjonowaniu tj. komunikowanie się, samoobsługa, dbanie o własne zdrowie
i bezpieczeństwo, posługiwanie się pieniędzmi.


 

 - ZAJĘCIA REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZE

To  forma  spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci i młodzież z  niepełnosprawnością intelektualną  w stopniu głębokim w wieku od 3 do 25 roku  życia. Zajęcia odbywają się w  dostosowanych  salach, w niewielkich  grupach, w wymiarze 20 godzin tygodniowo.

Mogą być również  realizowane indywidualnie w wymiarze 10 godzin tygodniowo w domach dzieci.

Uczniowie mają możliwość bezpłatnego zakwaterowania w internacie. W naszym Ośrodku zajęcia prowadzone są przez wysokokwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, wychowawców i terapeutów w dobrze wyposażonych pracowniach oraz gabinetach terapeutycznych.


WARUNKI REKRUTACJI

NABÓR DO SZKÓŁ WCHODZĄCYCH W SKŁAD
SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W JURKACH
TRWA PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY
 

Warunki przyjęcia do Oddziału Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej Specjalnej, Branżowej Szkoły Specjalnej I stopnia,  Szkoły Przysposabiającej do Pracy
 
Do każdego rodzaju szkół przyjmowani są uczniowie na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Skierowanie do placówki:

- dla uczniów zamieszkałych w powiecie grójeckim – wydaje Starosta Powiatu Grójeckiego na wniosek rodziców/opiekunów prawnych (do podania należy dołączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną),

- dla uczniów spoza powiatu grójeckiego - skierowanie wydaje Starosta Powiatu Grójeckiego na wniosek Starosty Powiatu właściwego dla miejsca zamieszkania ucznia (rodzice składają podanie do Starostwa  w miejscu zamieszkania wraz z orzeczeniem wydanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną),   

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy
do złożenia osobistej wizyty w Ośrodku, bądź kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu  

48 6686416

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jurkach
    Jurki 32
    05-652 Pniewy
  • Sekretariat : abcde-portal@wp.pl
    (48) 668-64-16

    Internat : 503-745-138

    Administrator strony: Andrzej Chomiuk
    E-mail administratora strony: materialyjurki@gmail.com

Galeria zdjęć